Loading...

Владимир Грбић

Владимир Грбић

Рођен је 6. априла 1980. године у Руми. Академију уметности, драмски одсек, завршио у Новом Саду, у класи професора Боре Драшковића. Од 2004. је члан суботичког Народног позоришта.


ПРЕДСТАВЕ:

Народно позориште Суботица

Марија Караклајић: ЛАЖНИ НАПАД ПОГРЕШНА ОДБРАНА - Господин Мишо
Режија: Љубослав Мајера

Маја Пелевић : ЛЕР - Деда Шмекер
Режија: Слађана Килибарда

Георг Бихнер: ЛЕОНС И ЛЕНА- Леонс
Режија: Душан Петровић

Боргесон, Лонг, Сингер: САБРАНА ДЕЛА ВИЉЕМ ШЕКСПИРА, УКРАТКО - Данијел
Режија: Кокан Младеновић

Славомир Мрожек: ГРБАВАЦ - Онек
Режија: Марко Каћански

Нил Сајмон: АПАРТМАН - Сидни, Доктор Мек Мерлин

Борис Сенкер: FRITZSPIEL - Пуба
Режија: Роберт Рапоња

А. Кристи: Мишоловка - Кристофер Рен
Режија: Милош Пушић

Виљам Шекспир: МНОГО ВИКЕ НИ ОКО ЧЕГА - Бенедик
Режија: Оливера Ђорђевић

Џо Ортон: ШТА ЈЕ СОБАР ВИДЕО - Доктор Ренс
Режија: Ана Ђорђевић

Душан  Ковачевић: САБИРНИ ЦЕНТАР - Стеван Савски Кесер
Режија: Андраш Урбан

Бранислав Нушић: ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА - Прока
Режија: Оливера Ђорђевић

Људмила Разумовска: ДРАГА ЈЕЛЕНА СЕРГЕЈЕВНА - Паша
Режија: Милош Јагодић

Фридрих Шилер: RazBOYnici - омаћин програма, Рацман , Херман
Режија: Никола Завишић

Љубомир Симовић: ПУТУЈУЋЕ ПОЗОРИШТЕ ШОПАЛОВИЋ - Милун
Режија: Андреј Јус

Џозеф Кесерлинг: АРСЕНИК И СТАРЕ ЧИПКЕ - Мортимер Брустер
Режија: Филип Марковиновић

Нил Сајмон: ГЛАСИНЕ - Кен Горман
Режија: Оливера Ђорђевић

Борислав Михајловић Михиз: БАНОВИЋ СТРАХИЊА - Дамјан
Режија: Андраш Урбан

МОРЕ... Народна представа (по мотивима српских епских песама)
Режија: Никола Завишић

Шила Стивенсон: СЕЋАЊЕ ВОДЕ - Мајк
Режија: Иван Лео Лемо

Горан Стефановски: ДЕМОН ИЗ ДЕБАРМАЛЕ- Шенген
Режија: Драгана Милошевска

КУКАВИЧЛУК
Режија: Оливер Фрљић

Јордан Цветановић: СИМПТОМИ- Бато
Режија: Филип Марковиновић

Вилијам Шекспир: КОМЕДИЈА ЗАБУНЕ - Дромио из Ефеса
Режија: Милан Нешковић

Вилијам Шекспир: ЈУЛИЈЕ ЦЕЗАР - Деције Брут
Режија: Андраш Урбан

Лонг, Мартин, Тишнор: САБРАНА ДЕЛА ГОСПОДА БОГА
Режија: Владимир Попадић

Анте Томић: ЧУДО У ПОСКОКОВОЈ ДРАГИ - више улога
Режија: Снежана Тришић

Аристофан: ЖЕНЕ У НАРОДНОЈ СКУПШТИНИ - Хремо
Режија: Никола Завишић

Кристофер Дуранг: БРАК БЕТ И БУ-А - Отац Донали/Доктор
Режија: Оливера Ђорђевић

Борисав Станковић: КОШТАНА - Арса
Режија: Урбан Андраш

Бранислав Нушић: МИСТЕР ДОЛАР - Господин са добрим везама
Режија: Снежана Тришић

Ауторски пројекат: НАТАТОРИУМ - Синиша Јованов
Режија: Селма Спахић

Ранко Маринковић: ГЛОРИЈА - Дон Јере
Режија: Анђелка Николић

Мајкл Фрејн: ИЗА КУЛИСА - Гари Лежон
Режија: Снежана Тришић

Људмила Разумовска: КУЋИ - Близанац
Режија: Миа Кнежевић

Скерлић/Деполо: ВРЛА НОВА 2061.
Режија: Бобан Скерлић

Нил Сајмон: БОСОНОГИ У ПАРКУ - Виктор Веласко
Режија: Јована Томић

Слободан Селенић: РУЖЕЊЕ НАРОДА У ДВА ДЕЛА - Стеван Станковић, учитељ из Земуна
Режија: Андраш Урбан

Реј Куни: ДВА У ЈЕДАН - Ричард Вили
Режија: Петар Јовановић

Бранислав Нушић: СУМНИВО ЛИЦЕ - Вића, срески писар
Режија: Предраг Штрбац

Трејси Летс: АВГУСТ У ОКРУГУ ОСЕЈЏ - Бил Фордам
Режија: Александар Божина

Горан Марковић: ГОВОРНА МАНА - Мишел
Режија: Петар Јовановић

Слободан Владушић: ТЕНИСЕР -Мерлин
Режија: Срђан Радаковић

Вилијам Шекспир: УКРОЋЕНА ГОРОПАД - Биондело
Режија: Оља Ђорђевић

Патрик Хамилтон: КОНОПАЦ - Руперт Кадел
Режија: Оливера Ђорђевић

Мартин Макдона: САКАТИ БИЛИ СА ИНИШМАНА - Џони Патинмајк
Режија: Петар Јовановић

Кен Лудвиг: МЕСЕЦ ИЗНАД БАФАЛА - Ричард
Режија: Даријан Михајловић

Коста Трифковић: ИЗБИРАЧИЦА - Бранко
Режија: Ива Милошевић

Бранислав Нушић: НЕ ОЧАЈАВАЈТЕ НИКАД - Тетка Адел
Режија: Оља Ђорђевић


Српско народно позориште Нови Сад


Франк Ведекинд: БУЂЕЊЕ ПРОЛЕЋА - Ханс Рилов
Режија: Јелена Антонијевић

Јанош Гловацки: У ЛОВУ НА БУБАШВАБЕ - Цезио, Мр Тхомпсон, Цензор
Режија: Филип Марковиновић

Коста Савић: СЕЋАЊА
Режија: Весна Топалов (СНП и Позоришни музеј Војводине)


Позориште младих

Џозеф Хелер: БОМБАРДОВАЛИ СМО ЊУ ХЕЈВЕН - Млађи Фирер
Режија: Оливера Ђорђевић

Јегор Бауресима: НОРВЕШКА ДАНАС
Ређија: Весна Топалов (Новосадски Нови театар)

Марко Шелић: ИСТРАЖИВАЧ НОЋНИХ МОРА - ДИлан Дог
Режија: Никола Завишић


Madlenianum

Бил Менхоф: ФЕЛИКС И ДОРИС - Феликс
Режија: Оливера Ђорђевић


Позориште Деже Костолањи


Олах Тамаш: ТHE END - човек
Режија: Андреј Бока


Дечје позориште Суботица


Александра Гловацки: ТРИ МУСКЕТАРА - Жисан
Режија: Предраг Штрбац


Краљевачко народно позориште

Кен Лудвиг: НАСЛЕДНИЦЕ- Лео Кларк
Режија: Оливера Ђорђевић



Филм и ТВ:

Анђелина Жоли: У ЗЕМЉИ КРВИ И МЕДА - Полицајац
Милош Пушић: ЈЕСЕН У МОЈОЈ УЛИЦИ - Комша
Андреј Бока: ТHE TAIL OF WALL HABITANTS - Milkman John
Саболч Толнаи: ЧУДНА ШУМА - Момак из агенције
Бен Зоунг: EXTINCION - City Street Man
Немања Павловић: ЗА ПАР ЦЕНТИМЕТАРА НИЖЕ - Владо (кратки играни филм)
Драгослав Лазић: СЕЉАЦИ - Власник куће
Дарко Лунгулов: СУМЊИВА ЛИЦА - Новинар
Мохаммед Лотфи и Ахмед Хассан: INFILTRATION - Доктор Стефан
Слободан Шуљагић: НЕК ИДЕ ЖИВОТ - Инспектор
Дарко Бајић: ИМЕ НАРОДА - Policajac 3
Никола Кончаревић, Милан Коњевић: НЕКИ БОЉИ ЉУДИ - Професор Ружић
Слободан Шуљагић: ЉУБАВ ИСПОД ЗЛАТНОГ БОРА - Пеђа
Јована Гавриловић и Урош Томић: КЉУН - Лекар
Бобан Скерлић: КЛАН 2 - Службеник


НАГРАДЕ:
 
  • Награда стручног жирија за најбољег глумца у сезони 2010/2011.
  • Глумац сезоне 2013/2014. по гласовима публике
  • Награда стручног жирија за најбољег глумца сезоне 2014/2015.
  • Награда стручног жирија за најбољег глумца сезоне 2015/2016.