Loading...

Игор Грекса

Игор Грекса

Рођен 1986. године у Сремској Митровици. Апсолвент географије на ПМФ-у у Новом Саду. Основне студије глуме завршио 2016. године на Академији уметности у Новом Саду, у класи проф. Никите Миливојевића. Мастер студије глуме завршио 2019. године на Академији уметности у Новом Саду у класи проф. Никите Миливојевића. Добитник је Стеријине награде за епизоднју улогу Ђакона Авакума у предцтави "Кус петлић" и Стеријине награде за сценски покрет у представи „Радничка хроника“.


ПРЕДСТАВЕ:

Народно позориште Суботица

Јасмина Реза: БОГ МАСАКРА - Ален Реј
Режија: Јана Маричић

Коста Трифковић: ИЗБИРАЧИЦА - Тошица
Режија: Ива Милошевић

Александар Поповић: КУС ПЕТЛИЋ - Ђакон Авакум
Режија: Милан Нешковић

Кен Лудвиг: МЕСЕЦ ИЗНАД БАФАЛА - Пол
Режија: Даријан Михајловић

Мартин Макдона: САКАТИ БИЛИ СА ИНИШМАНА - Били
Режија: Петар Јовановић

Петар Михајловић: РАДНИЧКА ХРОНИКА
Режија: Вељко Мићуновић

Патрик Хамилтон: КОНОПАЦ - Батлер Сабо
Режија: Оливера Ђорђевић

Јован Стерија Поповић: ЗЛА ЖЕНА - Срета
Режија: Ива Милошевић

Аристофан: ЛИСИСТРАТА - Кинесија/стрипер
Режија: Јована Томић

Слободан Владушић: ТЕНИСЕР - Макс Јулинац
Режија: Срђан Радаковић

Николај Кољада: КОКОШКА - Василиј
Режија: Жанко Томић

Трејси Летс: АВГУСТ У ОКРУГУ ОСЕЈЏ - Мали Чарлс Ејкен
Режија: Александар Божина

Бранислав Нушић: СУМЊИВО ЛИЦЕ - Милисав, срески писар
Режија: Предраг Штрбац

Нил Сајмон: ГЛАСИНЕ - Лени Ганц
Режија: Оливера Ђорђевић

Реј Куни: ДВА У ЈЕДАН - Џорџ Пигден
Режија: Петар Јовановић

Слободан Селенић: РУЖЕЊЕ НАРОДА У ДВА ДЕЛА - Водник Ђока, Андре, Мајор Атертон, Девојчица
Режија: Урбан Андраш

Молијер: МИЗАНТРОП - Акаст
Режија: Ђурђа Тешић


Српско народно позориште

Франц Кафка/Ката Ђармати: KAFKA MASCHINE - Блок
Режија: Вељко Мићуновић


Позориште младих

Патрик Барлоу: 39 СТЕПЕНИКА - Глумац
Режија: Игор Павловић (Позориште младих Нови Сад и Градско позориште Бечеј)

Слободан Шнајдер: ЕНЦИКЛОПЕДИЈА ИЗГУБЉЕНОГ ВРЕМЕНА - Рођак, Конобар
Режија: Сњежана Бановић

Стеван Копривица: ЛЕПОТИЦА И ЗВЕР - Тацијус Каматус
Режија: Милош Јагодић


Академија уметности Нови Сад

ГИМПЕЛ ЛУДА - Рабин
Режија: Никола Кончаревић

ОРМАН - Мушкарац
Режија Ивана Јаношев

ИКОНА И СЕКИРА  - Смерђаков
Режија: Никита Миливојевић

ЛИЗИСТРАТА ИЛИ ПОРАГОВАРАЈМО МАЛО О РАТУ И МИРУ - Паралија, Филозоф, Беба
Режија: Никита Миливојевић


Студио Нада Tеатар Рума:

САН ЈЕДНЕ МАРТЕ - Наратор
Режија Санела Милошевић (Змајеве дечје игре Нови Сад, 2013.)

СТРАВА У КУЋИ ДАНИЛОВИЋА- Марко, Отац, Мајка
Режија Санела Милошевић (Змајеве дечје игре Нови Сад, 2015.)

МАШТА И МИМ
Ауторски пројекат Санеле Милошевић и Грекса Игора


Позориште „Добрица Милутиновић“ Сремска Митровица:

Дарко Ковачовски: МАЧАК У ЧИЗМАМА - Краљ
Режија Дарко: Ковачовски

Мирјана Ојданић: МАТЕРИНА МАЗА ИЛИ ПРИНЦ ОД ЛИВИНГРУМА 
Реžија:  Мирјана Ојданић


Сценски покрет:

  • Сценски покрет у представи „Код вечите славине“ (режија Соња Петровић, Српско народно позориште Нови Сад)
  • Сценски покрет у представи „Кус петлић“ (режија Милан Нешковић, Народно позориште Суботица)
  • Сценски покрет у представи „Ја сам Акико и ја сам супер“ по мотивима књиге „Ја сам Акико“ (режија Миља Мазарак, Фестивал монодраме за децу, Змајеве дечје игре)
  • Сценски покрет у представи „Розенкранц и Гилденстерн су мртви“ (режија Игор Павловић, Српско народно позориште Нови Сад)
  • Сценски покрет у представи „Густав је крив за све“ (концепт и режија Кокан Младеновић, позориште Деже Костолањи Суботица)
  • Сценски покрет у представи „Радничка хроника“ (режија Вељко Мићуновић, Народно позориште Суботица)
  • Сценски покрет у представи „Сањари будућности“ (режија Роберт Рапоња, Форт Форно Театар, Бале, Хрватска )
  • Сценски покрет у представи „Кисеоник“ (режија Миља Мазарак, Народно позориште Сомбор)
  • Сценски покрет у представи „Три мускетара“ (режија Предраг Штрбац, Дечје позорите Суботица)
  • Сценски покрет у представи „Најусамљенији кит на свету“ (режија Зијах Соколовић, Српско народно позориште Нови Сад)
  • Сценски покрет у представи „Укроћена горопад“ (режија Оља Ђорђевић, Народно позориште Суботица)
  • Сценски покрет у представи „Идеалан муж“ (режија Предраг Штрбац, Београдско драмско позориште)
  • Сценски покрет у представи „Извини мама“ (режија Тодор Валов, Дечје позориште Суботица)
  • Сценски покрет у представи „Пустоловине Тома Сојера“ (режија Предраг Штрбац, Дечје позориште Суботица)
  • Сарадник на сценском покрету у представи „Орфеј“ (режија Тодор Валов, Дечје позориште Суботица)
  • Сценски покрет у представи „Можда сам ја“ (режија Оља Ђорђевић, драмски студио Дечјег позоришта Суботица)
  • Наставник сценског покрета у драмском студију Основне балетске школе „Раичевић“ Суботица


Награде:

  • Глумац вечери на фестивалу „Нушићеви дани“, за улогу Тошице у представи „Избирачица“, Смедерево 2022. године
  • Награда за најбољу епизодну улогу (Ђакон Авакум), Фестивал професионалних позоришта Војводине, Зрењанин 2022. године
  • Награда за најбоље глумачко остварење (Ђакон Авакум), Међународни фестивал класике „Вршачка позоришна јесен“, 2021. године
  • Награда за епизодну улогу (Ђакон Авакум), Стеријино позорје 2021. године
  • Награда за сценски покрет у представи „Густав је крив за све“(концепт и режија Кокан Младеновић), Фестивал професионалних позоришта Војводине, Зрењанин 2021. године
  • Стеријина награда за сценски покрет у представи „Радничка хроника“ Петра Михајловића, режија Вељко Мићуновић, Народно позориште Суботица, Нови Сад 2020. године
  • Победник Фестивала монодраме за децу (Змајеве дечје игре), са представом „Од тачке до бескраја“ концепт и режија Санела Милошевић, децембар 2019. године
  • Глумац сезоне у Народном позоришту у Суботици, по оцени стручног жирија, Суботица 2017. године
  • Најбоља представа фестивала по оцени стручног жирија и дечјег жирија за представу „Машта и мим“, на Фестивалу Еколошког Позоришта – ФЕП, Бачка Паланка 2017. године
  • Награда Фондације „Мали принц“ за постигнуте врхунске резултате у уметности, Нови Сад 2017. године
  • Најбољи ауторски пројекат, награде за колективну режију и костим у представи „Лизистрата или Поразговарајмо мало о рату и миру“, Арт Трема Фест, Рума, 2016.
  • Најбоља представа по оцени жирија публике за представу „Лизистрата или Поразговарајмо мало о рату и миру“, Фестивал Интернационалног Студентског Театра (ФИСТ), Београд, 2016.