Loading...

Igor Greksa

Igor Greksa

Rođen 1986. godine u Sremskoj Mitrovici. Apsolvent geografije na PMF-u u Novom Sadu. Osnovne studije glume završio 2016. godine na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, u klasi prof. Nikite Milivojevića. Master studije glume zavrsio 2019. godine na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi prof. Nikite Milivojevića. Dobitnik je Sterijine nagrade za epizodnu ulogu Đakona Avakuma u predstavi "Kus Petlić" i Sterijine nagrade za scenski pokret u predstavi „Radnička hronika“.



PREDSTAVE: 

Narodno pozorište Subotica

Jasmina Reza: BOG MASAKRA - Alen Rej
Režija: Jana Maričić

Kosta Trifković: IZBIRAČICA - Tošica
Režija: Iva Milošević

Аleksandar Popović: KUS PETLIĆ - Đakon Avakum
Režija: Milan Nešković

Ken Ludvig: MESEC IZNAD BAFALA - Pol
Režija: Darijan Mihajlović

Martin Makdona: SAKATI BILI SA INIŠMANA - Bili
Režija: Petar Jovanović

Petar Mihajlović: RADNIČKA HRONIKA
Režija: Veljko Mićunović

Patrik Hamilton: KONOPAC - Batler Sabo
Režija: Olivera Đorđević

Jovan Sterija Popović: ZLA ŽENA - Sreta
Režija: Iva Milošević

Aristofan: LISISTRATA - Kinesija/striper
Režija: Jovana Tomić

Slobodan Vladušić: TENISER - Maks Julinac
Režija: Srđan Radaković

Nikolaj Koljada: KOKOŠKA Vasilij
Režija: Žanko Tomić 

Trejsi Lets: AVGUST U OKRUGU OSEJDŽ - Mali Čarls Ejken
Režija: Aleksandar Božina

Branislav Nušić: SUMNJIVO LICE - Milisav, sreski pisar
Režija: Predrag Štrbac

Nil Sajmon: GLASINE - Leni Ganc
Režija: Olivera Đorđević

Rej Kuni: DVA U JEDAN - Džordž Pigden
Režija: Petar Jovanović

Slobodan Selenić: RUŽENJE NARODA U DVA DELA - Vodnik Đoka, Andre, Major Aterton, Devojčica
Režija: Urban Andraš

Molijer: MIZANTROP - Akast 
Režija: Đurđa Tešić


Srpsko narodno pozorište

Franc Kafka/Kata Đarmati: KAFKA MASCHINE - Blok
Režija: Veljko Mićunović


Pozorište mladih

Patrik Barlou: 39 STEPENIKA - Glumac
Režija: Igor Pavlović (Pozorište mladih Novi Sad i Gradsko pozorište Bečej)

Slobodan Šnajder: ENCIKLOPEDIJA IZGUBLJENOG VREMENA - Rođak, Konobar
Režija: Snježana Banović

Stevan Koprivica: LEPOTICA I ZVER - Tacijus Kamatus
Režija: Miloš Jagodić


Akademija umetnosti Novi Sad

GIMPEL LUDA - Rabin
Režija: Nikola Končarević

ORMAN - Muškarac
Režija Ivana Janošev

IKONA I SEKIRA  - Smerdjakov 
Režija: Nikita Milivojević

LIZISTRATA ILI PORAGOVARAJMO MALO O RATU I MIRU - Paralija, Filozof, Beba
Režija: Nikita Milivojević


Studio Nada Theatre Ruma:

SAN JEDNE MARTE - Narator
Režija Sanela Milošević (Zmajeve dečje igre Novi Sad, 2013.)

STRAVA U KUĆI DANILOVIĆA - Marko, Otac, Majka
Režija Sanela Milošević (Zmajeve dečje igre Novi Sad, 2015.)

MAŠTA I MIM
Autorski projekat Sanele Milošević i Greksa Igora


Pozorište „Dobrica Milutinović“ Sremska Mitrovica:

Darko Kovačovski: MAČAK U ČIZMAMA - Kralj
Režija Darko: Kovačovski

Mirjana Ojdanić: MATERINA MAZA ILI PRINC OD LIVINGRUMA 
Režija:  Mirjana Ojdanić


Scenski pokret:

  • Scenski pokret u predstavi „Kod večite slavine“ (režija Sonja Petrović, Srpsko narodno pozorište Novi Sad)
  • Scenski pokret u predstavi „Kus petlić“ (režija Milan Nešković, Narodno pozorište Subotica)
  • Scenski pokret u predstavi „Ja sam Akiko i ja sam super“ po motivima knjige „Ja sam Akiko“ (režija Milja Mazarak, Festival monodrame za decu, Zmajeve dečje igre)
  • Scenski pokret u predstavi „Rozenkranc i Gildenstern su mrtvi“ (režija Igor Pavlović, Srpsko narodno pozorište Novi Sad)
  • Scenski pokret u predstavi „Gustav je kriv za sve“ (koncept i režija Kokan Mladenović, pozorište Deže Kostolanji Subotica)
  • Scenski pokret u predstavi „Radnička hronika“ (režija Veljko Mićunović, Narodno pozorište Subotica)
  • Scenski pokret u predstavi „Sanjari budućnosti“ (režija Robert Raponja, Fort Forno Teatar, Bale, Hrvatska )
  • Scenski pokret u predstavi „Kiseonik“ (režija Milja Mazarak, Narodno pozorište Sombor)
  • Scenski pokret u predstavi „Tri musketara“ (režija Predrag Štrbac, Dečje pozorite Subotica)
  • Scenski pokret u predstavi „Najusamljeniji kit na svetu“ (režija Zijah Sokolović, Srpsko narodno pozorište Novi Sad)
  • Scenski pokret u predstavi „Ukroćena goropad“ (režija Olja Đorđević, Narodno pozorište Subotica) 
  • Scenski pokret u predstavi „Idealan muž“ (režija Predrag Štrbac, Beogradsko dramsko pozorište)
  • Scenski pokret u predstavi „Izvini mama“ (režija Todor Valov, Dečje pozorište Subotica)
  • Scenski pokret u predstavi „Pustolovine Toma Sojera“ (režija Predrag Štrbac, Dečje pozorište Subotica)
  • Saradnik na scenskom pokretu u predstavi „Orfej“ (režija Todor Valov, Dečje pozorište Subotica)
  • Scenski pokret u predstavi „Možda sam ja“ (režija Olja Đorđević, dramski studio Dečjeg pozorišta Subotica)
  • Nastavnik scenskog pokreta u dramskom studiju Osnovne baletske škole „Raičević“ Subotica

Nagrade:

  • Glumac večeri na festivalu „Nušićevi dani“, za ulogu Tošice u predstavi „Izbiračica“, Smederevo 2022. godine
  • Nagrada za najbolju epizodnu ulogu (Đakon Avakum), Festival profesionalnih pozorišta Vojvodine, Zrenjanin 2022. godine
  • Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje (Đakon Avakum), Međunarodni festival klasike „Vršačka pozorišna jesen“, 2021. godine
  • Nagrada za epizodnu ulogu (Đakon Avakum), Sterijino pozorje 2021. godine
  • Nagrada za scenski pokret u predstavi „Gustav je kriv za sve“(koncept i režija Kokan Mladenović), Festival profesionalnih pozorišta Vojvodine, Zrenjanin 2021. godine 
  • Sterijina nagrada za scenski pokret u predstavi „Radnička hronika“ Petra Mihajlovića, režija Veljko Mićunović, Narodno pozorište Subotica, Novi Sad 2020. godine
  • Pobednik Festivala monodrame za decu (Zmajeve dečje igre), sa predstavom „Od tačke do beskraja“ koncept i režija Sanela Milošević, decembar 2019. godine
  • Glumac sezone u Narodnom pozorištu u Subotici, po oceni stručnog žirija, Subotica 2017. godine
  • Najbolja predstava festivala po oceni stručnog žirija i dečjeg žirija za predstavu „Mašta i mim“, na Festivalu Ekološkog Pozorišta – FEP, Bačka Palanka 2017. godine
  • Nagrada Fondacije „Mali princ“ za postignute vrhunske rezultate u umetnosti, Novi Sad 2017. godine
  • Najbolji autorski projekat, nagrade za kolektivnu režiju i kostim u predstavi „Lizistrata ili Porazgovarajmo malo o ratu i miru“, Art Trema Fest, Ruma, 2016.
  • Najbolja predstava po oceni žirija publike za predstavu „Lizistrata ili Porazgovarajmo malo o ratu i miru“, Festival Internacionalnog Studentskog Teatra (FIST), Beograd, 2016.