Јован Стерија Поповић: Зла жена
улоге:
Граф Трифић-Милан Вејновић
Султана-Милица Сужњевић
Персида-Сузана Вуковић
Стеван-Димитрије Динић
Срета-Срђан Секулић
Пела-Сања Моравчић
режија и осмишљавање сценског простора: Ива Милошевић
сценограф, консултант: Марија Калабић
костимограф: Марко Маросиук
сценски говор: др Дејан Средојевић
композотор: Владимир Пејковић
сценски покрет: Иста Степанов
инспицијент: Весна Галешев суфлер: Горан Грубишић
премијера: 1. март 2019.
У Стеријиним комедијама идеал паланачког малограђанског реда иксрсава пред гледаоца као репресиван друштвени поредак који човека приморава да буде послушан и да се слепо покорава друштвеним правилима и конвенцијама. Индивидуа се, од малих ногу, учи на трпљење сопствене фрустрираности и усамљености, у окружењу отуђених и у дубини душе несрећних људи. Чежњу појединца, макар и ирационалну, за освајањем слободније и испуњеније егзистенције, овако устројена средина доживљава као субверзивну претњу реду и зато настоји да је анатемизује и угуши. Да ли је у таквом свету тежња за лепшим и испуњенијим животом осуђена на неуспех?
Ива Милошевић
Рођена у Београду 1977. Дипломирала позоришну и радио режију на ФДУ у Београду. У београдским позориштима режирала: у ЈДП-у Месец дана на селу Ивана С. Тургењева, Змајеубице Милене Марковић, Из јуначког живота грађанства Карла Штернхајма, Драма о Мирјани и овима око ње Ивора Мартинића, Федрина љубав Саре Кејн, Разваљивање Нила Лабјута и Shopping and Fucking, Марка Рејвенхила; у Атељеу 212 Ревизор Николаја Гогоља, Прослава T.Винтерберга, M.Рукова и Б.Хансена, Змијско легло Василија Сигарјева и Пут до Нирване Артура Копита; у Народном позоришту Електра Данила Киша; у Позоришту на Теразијама Глорија Ранка Маринковића (мјузикл); у Битеф театру Mагично поподне, Волфганга Бауера; у Малом позоришту „Душко Радовић“ Принцеза на зрну грашка Х.K.Андерсена и Неде Радуловић и Мала сирена, Х.K. Aндерсена и Срђана Koљевића; у Позоришту „Бoшко Буха“ Пепељуга Игора Бојовића и Принцеза и жабац Игора Бојовића; у Позоришту лутака „Пинокио“ Вук и седам јарића, Љубинке Стојановић. У Новом Саду: у СНП-у Painkillers Неде Радуловић и Приче из Бечке шуме Eдена фон Хорвата и Мизантроп Ж.Б.Молијера (корежија Горчин Стојановић). У Народном позоришту Сомбор Kазимир и Каролина Eдена фон Хорвата . У Народном позоришту Užice Чудо у Шаргану Љубомира Симовића. У Македонији, у Народен театар „Војдан Чернодрински“ у Прилепу Много буке ни око чега (Mногу врева за ништо), В.Шекспира. У Хрватској, у Загребу, у Сатиричком казалишту Керемпух Маратонци трче почасни круг Душана Ковачевића. Добитница је награда за режију „Бојан Ступица“ и „ Љубомир Mуци Драшкић“, kao и годишњих награда зa режију СНП и JДП. Сa својим представама гостовала на фестивалима у Боготи (Koлумбија), Сан Хозеу (Koстариka), Гуадалахари (Mekсико), Сибиу (Румунија), Maдриду, Риму, Ријеци, Сплиту,Загребу, Умагу, Сарајеву, Брчком, Бања Луци, Koтoру, Будви, kaо и на свим важним фестивалима у Србији.
Награде:
2019.Специјална награда жирија на 27. фестивалу "Вршачка позоришна јесен"
Милица Сужњевић проглашена најбољом глумицом
2019. Фестивал победника фестивала у Раковици
• Награда за најбољу режију Иви Милошевић
• Награда за најбољу глумицу Милици Сужњевић за улогу Султане
2019. На 64. Стеријином позорју у Новом Саду Милица Сужњевић је освојила награду за најбољу младу глумицу, Иста Степанов за сценски покрет, а др Дејан Средојевић за сценски говор.
2021. Међународни фестивал позоришта "Златна вила" у Приједору
- Награда за најбољу представу
- Награда за најбољу глумицу Милица Сужњевић
- Награда за најбољу ауторску музику Владимир Пејковић