Ansambli

Suzana Vuković, glumica

Rođena je u Subotici 1968.g. Akademiju umetnosti, odsek za glumu završila u klasi profesora Radeta Šerbedžije. Od 1993. je u subotičkom Narodnom pozorištu. Dva puta je bila proglašena za glumicu sezone po glasovima publike.

Nagrade
- Nagrada za najbolju mladu glumicu na 31. Danima komedije u Jagodini, za ulogu Blandine u predstavi „ Sluga dvaju gospodara".
- Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje za ulogu Barunice Kasteli u predstavi „Fritzspiel" na 57. Festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu.
-Nagrad stručnog žirija za glumicu sezone 2011/2012.

Predstave:
Narodno pozorište Subotica
Sofokle: Antigona - Feničanka, Antigona
D. Kiš: Misa u a-molu
Vojcek - Mari
D. Tomić: Šiptar
V. Šekspir: Tit Andronik - Licije
Dž. Ozborn: Osvrni se u gnevu - Helena
K. Trifković: Poslanik - Kata
A. P. Čehov: Višnjik - Varja
G. Stefanovski: Bahanalije - Begunica
F. Šovagović: Ptičice - Zdenka
Nepoznati autor: Venecijanka - Valerija
B. Senker: Fritzspiel - Barunica Kasteli
V. Šekspir: Mnogo vike ni oko čega - Beatriče
G. Čat: Emma - Irma
T. Vilijams: Tramvaj zvani želja - Blanš
B. Nušić: Ožalošćena porodica - Simka
A. Nikolaj: Hamlet u pikantnom sosu - Kraljica
Lj. Simović: Putujuće pozorište Šopalović - Jelisaveta Protić
Š. Stivenson: Sećanje vode - VI / Tereza
G. Stefanovski: Demon iz Debarmale - Starica
Oliver Frljić Kukavičluk
Davor Špišić: Galeb 2 - Rahela Zorica
B. Mihajlović Mihiz: Banović Strahinja - Majka i saradnik reditelja
V. Šekspir: Julije Cezar- Prorok i saradnik reditelja
Olja Đorđević: Zapis / po tekstovima Momčila Nastasijevića/ - Dada
Ante Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi-Sutkinja, sve ostale žene
Alan Menken i Hauard Ešmen: Mala radnja horora-Kristal
Aristofan: Žene u narodnoj skupštine-Prva žena
Borisav Stanković: Koštana - Kata
Branislav Nušić: Mister Dolar-gospođa u odnosima s javnošću ili PR
A.P. Čehov: Galeb-Irina
Majkl Frejn: Iza kulisa-Belinda Bler
Oskar Vajld: Idealan muž (ledi Gertruda Čiltern/Konstanca)
Nil Sajmon: Bosonogi u parku-majka

Pozorište „Kostolanji Deže"
Piknik na frontu - I Sanitet
Deca i vojnici - Siroče sa ružom
Ričard III - Ledi Ana
Drakula
Pasport Subotica- Szabadka
Beogradsko dramsko pozorište
Kamerna muzika - Gertruda Stein

Narodno pozorište Sombor
Bulgakov: Majstor i Margarita - Margarita

Film:
Evropa preko plota u režiji Ž. Žilnika